Aktuality

KONVERZAČNÍ VÍKEND VE FRANCII


Pojďte s námi zakončit prázdniny stylově - přímo ve Francii.
Čeká na vás kuchařská lekce, degustace francouzských vín a sýrů, procházka městem, nákupy, lekce francouzského stylu, pravá francouzská snídaně, tvoření s nádechem Provence a spousta dalšího.

Zažijte úžasný a neopakovatelný víkend v přítomnosti francouzštiny, francouzské kultury, skvělých lidí a zjistěte, že francouzštinu nemusíte jen obdivovat. Po tomto víkendu budete rozmluveni, plni emocí, skvělých zážitků a připraveni sami vyhledávat příležitosti k použití tohoto nádherného jazyka. 

V ceně této akce je:

15 hodin konverzace

2x ubytování

2x snídaně

1x oběd

doprava do centra dění = francouzská oblast Alsaska

veškeré materiály

Cena tohoto kurzu je 5900 Kč.

Akce je určena pro všechny milovníky Francie a francouzské kultury, jazykové úrovně mírně až středně pokročilí, malá skupinka studentů. Akce je plánovaná na víkend - odjezd z Plzně bude v pátek 24.8. v 9:30h a návrat je plánován v neděli v podvečer. Ubytování bude zajištěno ve velkém bytě, kde si společně v rámci kuchařské lekce uvaříme oběd, ochutnáme vína a sýry a vše bude samozřejmě protnuto francouzskou konverzací.  

Přihlásit se na tuto akci můžete prostřednictvím přiloženého formuláře. 


Francouzština s nádechem Provence

Léto je jako stvořené k výzvám. Proto přijměte jednu jazykovou a zažijte ten nádherný pocit, kdy zazáříte při objednání si jídla nebo rezervaci hotelu ve francouzštině.

Tento kurz je určen úplným začátečníkům a během tří hodin se naučíte:

 • představit sami sebe, svou rodinu a své zájmy,
 • základní fráze při cestování (zeptat se na cestu, parkování a další zajímavosti města),
 • objednat si jídlo v restauraci, zeptat se na jeho složení a vést přirozený dialog s obsluhou,
 • zarezervovat si ubytování a fráze k vyřešení případných nastalých problémů
 • na závěr si vyrobíme voňavý dárek reprezentující jeden z nejkrásnějších regionů Francie - Provence.

Kurz bude veden stylem zážitkové pedagogiky, kterou využívám ve svých skupinových kurzech i se soukromými klienty, kteří tím získají potřebnou jistotu v jazyce a mluveném projevu.

Pondělí  20.8.2018       17:00 - 20:00

Cena kurzu:   400 Kč


Degustace francouzských vín a sýrů

Francouzská gastronomie je jedním ze symbolů Francie. Přijďte si vyzkoušet, jak to chodí u nás v kurzech během degustace.
Ochutnávat budete francouzská vína, která se naučíme snoubit s chutí francouzských sýrů. Celá ochutnávka bude komentovaná, seznámíte se z jedním z krajů Francie, jehož produkty budeme degustovat, naučíte se pár francouzských výrazů, které se k této tématice pojí a strávíme společně skvělý večer plný pohody :-)
Akce je určena všem milovníkům Francie, francouzštiny a francouzské kultury a gastronomie.

Termín : čtvrtek 13.9. 18:00 - 20:00
Vstupenka stojí 250 Kč a své místo si rezervujte e-mailem na marketa.waas@gmail.com.
Akce se uskuteční v Plzni, místo bude upřesněno před konáním akce.


Dotkni se Provence

Levandulová vůně protne celý tento workshop, ze kterého odejdete omámení francouzštinou a celým nádherným krajem Provence. Všechny výrobky, které si během workshopu při kavárenské konverzaci vytvoříte, vám pak doma budou připomínat, jak je francouzština krásná! :-)
Celý workshop proběhne v učebně na Slovanech, v ceně je veškerý materiál a drobné občerstvení.

Termín : Sobota 25.8. 9:00 - 11:30

Cena workshopu: 310 Kč

Přihlášky do kurzu posílejte emailem na marketa.waas@gmail.com nebo prostřednictvím webového formuláře. 


Francouzština na pohodu

V tomto kurzu určenému všem, kteří se francouzštině již věnovali, ale teď ji delší dobu nepoužívali a chtějí to změnit, se zaměřím na to, abych ve vás probudila znovu o tento nádherný jazyk zájem. Ukážu vám techniky a metody, kterými budete jazyk trénovat snadno, zábavně a pravidelně.

Společně zopakujeme konverzační fráze zaměřené na situace, které vás běžně v životě potkají, jako je

 • cestování,
 • občerstvení,
 • nakupování,
 • ubytování.

Také si ukážeme

 • techniky, zdroje a materiály k procvičování francouzštiny.

Celý kurz bude veden formou zážitkové pedagogiky, kdy zjistíte, že učení může být opravdu zábavné. A z kurzu budete odcházet připraveni a odhodláni francouzštinu použít nejen v nejnutnějších případech, ale hlavně pro zábavu. Získáte znovu motivaci učit se francouzsky a jako vzpomínku na tuto akci si odnesete voňavý dárek reprezentující jeden z nejkrásnějších regionů Francie - Provence.

středa 22.8.2018        17:00 - 20:00

Cena kurzu:   400 Kč


Nevíte si rady s dárkem pro své blízké? Všechno už mají, nenašli jste nic originálního? Darujte zážitek a vzdělání v jednom. Dárkové poukazy na skupinové kurzy i individuální studijní balíčky jsou již nachystány a čekají na své nové majitele :-)


Ach ty číslovky

Výuka číslovek se ve francouzštině obvykle dělí do tří bloků - nejprve se student běžně dozví, jak se vysloví a píšou číslovky od nuly do dvaceti. Tady je připraven na to, že každá číslovka, nulou počínaje a šestnáctkou konče, má svůj jednoslovný tvar. Sedmnáct, osmnáct a devatenáct si je student schopný ještě zapamatovat - jsou to sice tvary složené, ale co do počtu jsou pouze tři. Tak to ještě jde. Prozatím.

Po pár lekcích se student dozví, jak je to s těmi záludnými číslovkami dál. Konkrétně se dostane do čísla 69. Právě zde končí další pravidlo, které se číslovkami prolíná od 21 právě do 69. Zde je lektorem upozorněn, že je třeba dát si pozor na tzv. jedničkové tvary (číslovky zakončené jedničkou), které pro svou výslovnost přibírají spojku "et" (mé upozornění zde ihned skočí k výslovnostní stránce, která zakazuje vázání konečného "t" a následujícím slovem).

No a to nejtěžší nakonec. Tím je výčet zbylých číslovek, počínaje 70. Zde už student musí sčítat, násobit, spojovat. V první chvíli bývají studenti vyloženě v šoku. S pocitem, že tohle se nemůžou nikdy naučit, se mě ptají: "PROČ??"

Proč to tak je? Proč mají takový složitý systém? Odpověď na otázku "proč" bohužel neznám. Vývoj jazyka tomu tak chtěl. S tím už teď nic nenaděláme. Co ale dělat můžeme, je pomoci mozku a naší paměti k lepšímu zapamatování toho všeho.

Od svých studentů mám vypozorováno, které číslovky jim dělají největší problém. A proto jsem se zamyslela nad tím, jak by se zrovna tato čísla dala zapamatovat.

Jedná se o číslovku 7, 15 a 50. Je to i váš případ? Také máte problém se zapamatováním si právě těchto čísel? Tak třeba vám pomůže tato pomůcka:

SEDM - francouzsky SEPT

Zkuste si to představit takto:

SEDM    =     SEPT      =      SEKYRKA

Člověk si dané slovo nebo výraz pamatuje vždy lépe, pokud ho vnímá více smysly najednou. Tady propojíme obraz se zvukem, a to jak českým, tak i právě tím francouzským.

Druhou problematickou číslovkou pro mé studenty je patnáctka.

PATNÁCT - francouzsky QUINZE [kε̃z]

 • tato pomůcka vychází z fonetické stránky slova
 • je zde nosová hláska, takže základem je správná výslovnost
 • toto pomocné slovíčko se vybaví především hospodyňkám, ale ani gurmáni by s tím neměli mít problém 😊

[kε̃z] = kelímek zakysanky

Poslední nezapamatovatelnou číslovkou, která často činí problém, je padesátka. Opět tu pracujeme s nosovkou, takže při použití následující pomůcky je třeba myslet právě na výslovnost. Padesátku bychom si mohli připodobnit takto:

PADESÁT - francouzsky CINQUANTE [sε̃kɑ̃t]

[sε̃kɑ̃t] = sekačka

      Toto jsou jen tipy na tři nejsložitěji zapamatovatelné číslovky mých studentů. Se slovy a výrazy v cizím jazyce si můžete hrát libovolně a vymyslet si vlastní pomůcky, které vám vždy napoví, jaká je správná výslovnost nebo třeba psaná podoba, pokud vám právě toto činí problém. Čím bizarnější kombinaci obrázku nebo příběhu vymyslíte, tím se vám to bude lépe pamatovat. Vyžaduje to množství času, které je třeba věnovat vymýšlení a sestavování nápověd, ale už to všechno je proces učení, ve kterém přemýšlíte nad slovíčky nebo gramatikou a to vše vás posouvá blíže k cíli. A jak mi řekla moje studentka: "Takto ztvárněné číslovky už určitě nikdy nezapomene!" 😊