Jednorázové kurzy

Ovládni pravidla francouzské gramatiky

4 gramatické moduly, ve kterých se dozvíte, jak se gramatický jev tvoří, jak a kdy ho použít, vše si ukážeme na praktických cvičeních a vše si pak budeme moci vyzkoušet a probrat s ostatními účastníky v soukromé FB skupině.

Jednotlivé kurzy probíhají samostatně, tudíž si můžete vybrat právě ten, který se zaměří na vaši slabou stránku ve francouzštině.Minulé časy       20/04/2021

Hlavní fonetické problémy      22/04/2021

Vyjádření předmětu ve větě    03/05/2021

Podmínkové věty a subjonctif          05/05/2021

Každý kurz bude probíhat online prostřednictvím programu Zoom. Během 90 minut procvičíme daný jev tak, že už nikdy nebudete přemýšlet, který tvar slovesa nebo hlásku použít.

Každý kurz bude probíhat od 9 do 10.30 hod. Přístup do FB skupiny a materiály k online kurzu obdržíte před kurzem a po něm vám bude také k dispozici prezentace z daného gramatického modulu.

Cena jednoho gramatického modulu je 390 Kč a je určen max. 6 studentům.

AKCE pro ty, kteří si chtějí utvrdit pravidla více jazykových oblastí - při koupi všech modulů najednou vás toto gramatické osvěžení bude stát 1400 Kč.Le cours culinaire - les profiteroles

Máte rádi francouzské profiterolky? Lahodná chuť nadýchané kuličky polité čokoládou, posypané oříšky a plněné zmrzlinou? Sbíhají se vám sliny? A co takhle si je zkusit upéct. A jako bonus to podložit francouzskou konverzací? Líbí se vám ten nápad? Tak přesně to nabízí tento "Le cours culinaire".
Tato francouzská dobrota provoní vaši kuchyň ve čtvrtek 28/01 v 18h, kdy se prostřednictvím Zoomu pustíme do výroby této pochoutky. Seznam surovin pro její výrobu zašlu účastníkům kurzů v předstihu. Akce je určena pro mírně pokročilé až pokročilé studenty. Pokud by se chtěl zúčastnit úplný začátečník, vše bude intuitivní, takže uvidí vše, co děláme. Děti přítomny ve vaší kuchyni nejsou překážkou :-)
Tak co, jste rozhodnuti se do toho dát a pochutnat si na pravých francouzských "Profiteroles"?

- každý účastník dostane předem seznam surovin, postup (v ČJ i FJ), slovní zásobu a zpracované celé téma "vaření" (slovíčka + gramatika)

- kurz bude veden částečně ve FJ (zvoleno dle jazykové úrovně účastníků), ale díky sdílení videa vše pochopí i začátečník


28/01/2021        v 18h     na Zoomu (kurz bude trvat cca 90min)

cena 290 Kč


Tvoření ve stylu Provence - FJ

Vůně levandule, olivový olej a fialová barva. To všechno nás obklopí při příjezdu do Provence. Zažijte Provence v centru Plzně! Voňavý výrobek, který si po jeho vytvoření odnese domů, vám pak bude pořád připomínat těch 90 min strávených ve společnosti stejně naladěných lidí, kteří milují být obklopeni francouzštinou a Francií.

- pro všechny jazykové úrovně (pokročilí si popovídají, začátečníci se přiučí pár slovíčkům)

- tématické materiály po skončení kurzu

- drobné občerstvení

14/01/2021    17 - 18.30     v centru Plzně

Cena   289 Kč  (záruka vrácení peněz v případě vládního nařízení o nemožnosti konání akce)


Čaj o páté - AJ

Čaj s mlékem po anglicku nebo raději s medem po česku? Na tomto našem minikurzu dostanete právě takový, na který budete mít chuť. Dle tradice se sejdeme v 17h v centru Plzně a u šálku čaje (popř. kávy) si dáme anglickou konverzaci. Na témata připravená i nepřipravená, prostě kam nás hovor povede. K dispozici dostanete

- materiály ke kurzu i po jeho skončení

- drobné občerstvení

- úroveň středně pokročilí až pokročilí


19/01/2021        17 - 18.30       v centru Plzně

Cena    289 Kč (záruka vrácení peněz v případě vládního nařízení o nemožnosti konání akce) 


"Naplň si svou bagetu!" - FJ

"Jak se pozná dobrá bageta?" "Poví ti to sám hlas kůrky!" Za zvuku křupavé bagety, kterou si naplníte francouzskými ingrediencemi dle libosti zahájíme francouzskou konverzaci. Různá témata, různé situace. Při této akci uspokojíte své chuťové pohárky a zároveň si pořádně procvičíte své znalosti francouzštiny.

- suroviny k obložení bagety

- materiály k výuce

- káva nebo čaj

- úroveň začátečníci až mírně pokročilí


28/01/2021        17 - 18.30 hod      v centru Plzně

Cena     289 Kč (záruka vrácení peněz v případě vládního nařízení o nemožnosti konání akce)