Aktuality


Kurz ušitý na míru všem věčným začátečníkům, kteří se kdysi francouzštině věnovali, ale už je to déle a nyní by chtěli své znalosti oživit. Buďte před létem připraveni a oslňte svými znalostmi!
- online skupinový kurz pro věčné začátečníky

- 8 nabitých lekcí po 90 minutách

- max. 4 studenti

- konverzační témata protnutá základní gramatikou

- podpůrná motivační FB skupina

- jazykové tipy k výuce 

Online setkání se bude konat vždy jednou týdně prostřednictvím platformy Zoom. Studenti mohou dále těžit z nabízených jazykových aktivit a tipů k výuce v uzavřené virtuální učebně. 

05/05 - 23/06         každou středu       18:00 - 19.30h              1900 KčOvládni pravidla francouzské gramatiky

4 gramatické moduly, ve kterých se dozvíte, jak se gramatický jev tvoří, jak a kdy ho použít, vše si ukážeme na praktických cvičeních a vše si pak budeme moci vyzkoušet a probrat s ostatními účastníky v soukromé FB skupině.

Jednotlivé kurzy probíhají samostatně, tudíž si můžete vybrat právě ten, který se zaměří na vaši slabou stránku ve francouzštině.Minulé časy       20/04/2021

Hlavní fonetické problémy      22/04/2021

Vyjádření předmětu ve větě    03/05/2021

Podmínkové věty a subjonctif          05/05/2021

Každý kurz bude probíhat online prostřednictvím programu Zoom. Během 90 minut procvičíme daný jev tak, že už nikdy nebudete přemýšlet, který tvar slovesa nebo hlásku použít.

Každý kurz bude probíhat od 9 do 10.30 hod. Přístup do FB skupiny a materiály k online kurzu obdržíte před kurzem a po něm vám bude také k dispozici prezentace z daného gramatického modulu.

Cena jednoho gramatického modulu je 390 Kč a je určen max. 6 studentům.

AKCE pro ty, kteří si chtějí utvrdit pravidla více jazykových oblastí - při koupi všech modulů najednou vás toto gramatické osvěžení bude stát 1400 Kč.Le cours culinaire - les profiteroles

Máte rádi francouzské profiterolky? Lahodná chuť nadýchané kuličky polité čokoládou, posypané oříšky a plněné zmrzlinou? Sbíhají se vám sliny? A co takhle si je zkusit upéct. A jako bonus to podložit francouzskou konverzací? Líbí se vám ten nápad? Tak přesně to nabízí tento "Le cours culinaire".
Tato francouzská dobrota provoní vaši kuchyň ve čtvrtek 28/01 v 18h, kdy se prostřednictvím Zoomu pustíme do výroby této pochoutky. Seznam surovin pro její výrobu zašlu účastníkům kurzů v předstihu. Akce je určena pro mírně pokročilé až pokročilé studenty. Pokud by se chtěl zúčastnit úplný začátečník, vše bude intuitivní, takže uvidí vše, co děláme. Děti přítomny ve vaší kuchyni nejsou překážkou :-)
Tak co, jste rozhodnuti se do toho dát a pochutnat si na pravých francouzských "Profiteroles"?

- každý účastník dostane předem seznam surovin, postup (v ČJ i FJ), slovní zásobu a zpracované celé téma "vaření" (slovíčka + gramatika)

- kurz bude veden částečně ve FJ (zvoleno dle jazykové úrovně účastníků), ale díky sdílení videa vše pochopí i začátečník


28/01/2021        v 18h     na Zoomu (kurz bude trvat cca 90min)

cena 290 Kč


Tvoření ve stylu Provence - FJ

Vůně levandule, olivový olej a fialová barva. To všechno nás obklopí při příjezdu do Provence. Zažijte Provence v centru Plzně! Voňavý výrobek, který si po jeho vytvoření odnese domů, vám pak bude pořád připomínat těch 90 min strávených ve společnosti stejně naladěných lidí, kteří milují být obklopeni francouzštinou a Francií.

- pro všechny jazykové úrovně (pokročilí si popovídají, začátečníci se přiučí pár slovíčkům)

- tématické materiály po skončení kurzu

- drobné občerstvení

14/01/2021    17 - 18.30     v centru Plzně

Cena   289 Kč  (záruka vrácení peněz v případě vládního nařízení o nemožnosti konání akce)


Čaj o páté - AJ

Čaj s mlékem po anglicku nebo raději s medem po česku? Na tomto našem minikurzu dostanete právě takový, na který budete mít chuť. Dle tradice se sejdeme v 17h v centru Plzně a u šálku čaje (popř. kávy) si dáme anglickou konverzaci. Na témata připravená i nepřipravená, prostě kam nás hovor povede. K dispozici dostanete

- materiály ke kurzu i po jeho skončení

- drobné občerstvení

- úroveň středně pokročilí až pokročilí


19/01/2021        17 - 18.30       v centru Plzně

Cena    289 Kč (záruka vrácení peněz v případě vládního nařízení o nemožnosti konání akce) 


"Naplň si svou bagetu!" - FJ

"Jak se pozná dobrá bageta?" "Poví ti to sám hlas kůrky!" Za zvuku křupavé bagety, kterou si naplníte francouzskými ingrediencemi dle libosti zahájíme francouzskou konverzaci. Různá témata, různé situace. Při této akci uspokojíte své chuťové pohárky a zároveň si pořádně procvičíte své znalosti francouzštiny.

- suroviny k obložení bagety

- materiály k výuce

- káva nebo čaj

- úroveň začátečníci až mírně pokročilí


28/01/2021        17 - 18.30 hod      v centru Plzně

Cena     289 Kč (záruka vrácení peněz v případě vládního nařízení o nemožnosti konání akce) 


Pokud stále nemáme vybraný vhodný dárek pro své blízké, darujte kurz cizího jazyka. Tři lekce, tedy tři týdny, které bude dotyčný věnovat cizímu jazyku. Je to právě tak dlouhý čas, který nám vytvoří návyk a ze spousty tipů na nejrůznější aktivity vám pak pomohu poskládat studijní plán na míru, díky němuž už pak z jazyka nevypadnete. 

- 3x 50min konverzace online nebo prezenčně

- materiály před každou lekcí

- po každé lekci zhodnocení a tipy k dalšímu procvičování

- 10min aktivity připravené na každý den mezi lekcemi

Tento individuální mini kurz francouzštiny nebo angličtiny můžete darovat komukoliv ze svých blízkých bez ohledu na věk nebo jazykovou úroveň. 

Cena poukazu je 1100 Kč.Dárkový poukaz pro kohokoliv z vašich blízkých. Darujte vzdělání, ten nejlepší dárek!! :-)Ovládni pravidla francouzské gramatiky

4 gramatické moduly, ve kterých se dozvíte, jak se gramatický jev tvoří, jak a kdy ho použít, vše si ukážeme na praktických cvičeních a vše si pak budeme moci vyzkoušet a probrat s ostatními účastníky v soukromé FB skupině.

Jednotlivé kurzy probíhají samostatně, tudíž si můžete vybrat právě ten, který se zaměří na vaši slabou stránku ve francouzštině.

Minulé časy                                        14/01/2021               

Hlavní fonetické problémy.              21/01/2021

Vyjádření předmětu ve větě            28/01/2021

Podmínkové věty a subjonctif         04/02/2021

Každý kurz bude probíhat online prostřednictvím programu Zoom. Během 90 minut procvičíme daný jev tak, že už nikdy nebudete přemýšlet, který tvar slovesa nebo hlásku použít. 

Každý kurz bude probíhat od 17.30 do 19 hod. Přístup do FB skupiny a materiály k online kurzu obdržíte před kurzem a po něm vám bude také k dispozici prezentace z daného gramatického modulu.

Cena jednoho gramatického modulu je 390 Kč a je určen max. 6 studentům.

AKCE pro ty, kteří si chtějí utvrdit pravidla více jazykových oblastí - při koupi všech modulů najednou vás toto gramatické osvěžení bude stát 1400 Kč.


Herní cizojazyčné odpoledne

Kdo si hraje, nezlobí. To jsme jistě všichni alespoň jednou slyšeli. Ale když je ta hra v cizím jazyce, v kolektivu dalších nadšenců, s šálkem voňavé kávy a nějaké dobroty k zakousnutí, posouváme samotné hraní ještě o úroveň výš.


Připravili jsme pro vás Herní cizojazyčné odpoledne, které bude patřit hrám ve francouzštině a angličtině. Zahrát si můžete různé deskové hry a přijít a předvést, co umí, mohou jak angličtináři, tak francouzštináři všech jazykových úrovní.
Na vítěze čeká jistá odměna!

Akce se koná ve čtvrtek 12. 3. 2020 v časovém rozmezí 16 - 19h v prostorách naší učebny.
Registrační poplatek je 50 Kč a přihlásit se můžete pomocí kontaktního formuláře.

Těšíme se na všechny odvážlivce, kteří mají rádi výzvy! :-) 

Balíček na zkoušku (AJ, FJ, ČJ)

Zkoušeli jste už všechno možné, ale jazykovou bariéru ne a ne prolomit? Stále jste na začátku a nemůžete najít vhodný čas a taky motivaci a odhodlání s tím něco udělat?
Známe to asi všichni. A proto jsem pro vás připravila širokou škálu kurzů a akcí, ze kterých si vybere každý. A kdybyste se přeje jen neuměli rozhodnout, který kurz je ten pravý pro vás, ráda vám s tím pomohu.
 
V tomto Balíčku na zkoušku najdete:
- 90 min Skype konzultace ohledně stylů výuky, tipů, rad a doporučení, co by vám sedělo nejlépe
- před začátkem konzultace mi napíšete svou úroveň a představu, kam byste se v daném jazyce chtěli dostat, za jak dlouhou, co vám dělá nevětší problém atd.a na základě toho společně strávíme na Skype 90 min vám šitých na míru
- tento balíček je určen všem jazykovým úrovním - začátečníky s jazykem a postupy seznámím, pokročilí si mohou napsat o probrání konkrétního jevu, kterému se pak při konzultaci také můžeme věnovat
- na konci konzultace obdržíte podklady k učení, typy na výukové materiály a rozbor vaší práce během těchto 90 min

online balíček.  -   850 Kč 

Konverzační víkend ve Francii

Pojďte si zpříjemnit začátek léta - přímo ve Francii.
Čeká na vás kuchařská lekce, degustace francouzských vín a sýrů, procházka městem, nákupy, lekce francouzského stylu, pravá francouzská snídaně, tvoření s nádechem Provence a spousta dalšího.

Zažijte úžasný a neopakovatelný víkend v přítomnosti francouzštiny, francouzské kultury, skvělých lidí a zjistěte, že francouzštinu nemusíte jen obdivovat. Po tomto víkendu budete rozmluveni, plni emocí, skvělých zážitků a připraveni sami vyhledávat příležitosti k použití tohoto nádherného jazyka.

V ceně této akce je:

15 hodin konverzace

2x ubytování

2x snídaně

1x oběd

2x večeře

doprava do centra dění = francouzská oblast Alsaska

veškeré materiály

Datum akce: 17. - 19. 5. 2019   nebo     14. - 16. 6. 2019

Cena tohoto kurzu je 5900 Kč.

Akce je určena pro všechny milovníky Francie a francouzské kultury, jazykové úrovně mírně až středně pokročilí, malá skupinka studentů. Akce je plánovaná na víkend - odjezd z Plzně bude v pátek v 9:30 hod. a návrat je plánován v neděli v podvečer. Ubytování bude zajištěno ve velkém bytě, kde si společně v rámci kuchařské lekce uvaříme oběd, ochutnáme vína a sýry a vše bude samozřejmě protnuto francouzskou konverzací.

Přihlásit se na tuto akci můžete prostřednictvím přiloženého formuláře. 


Fonetika pro mírně pokročilé

Fonetika je základem správného používání jazyka a ve francouzštině to platí dvojnásob. Proto jsem připravila kurz fonetiky pro ty, kteří se již francouzsky domluví, jazyk používají, ale rádi si občerství pár pravidel používání nosovek, vázání a navazování.

Vyjasníme si fonetická pravidla, ukážeme si techniky mluvení, zaměříme se na rozeznávání malých zvukových odchylek. 

Kurz bude nabitý k prasknutí praktickými radami, vše si vyzkoušíte a ověříte. Při tom všem nás doprovodí skvělá nálada, malé občerstvení a vybavím vás také stručnými praktickými materiály.

úterý     19. 11. 2019                       18 - 20 h                         330 Kč