Aktuality

ENGLISH FROM HOME


Dožeňte to, co jste tento rok ve škole zameškali. Online studijní program zahrnující učivo 5.-9. ročníku.
V osmi lekcích projdeme postupně základní gramatické jevy daného ročníku propojené s nezbytnou konverzací, která bývá častým problémem.

Jak to celé funguje:
Přihlásíte se do skupiny daného ročníku, který právě navštěvujete.
V každé skupince jsou max 4 osoby.
Před začátkem kurzu mi každý účastník pošle pár vět, na kterých si ukážeme nejčastější chyby.
Lekce budou probíhat online prostřednictvím programu Zoom.
Před každou lekcí obdržíte soubor úkolů, které si zpracujete a spolu se pak zaměříme na dané gramatické pravidlo a téma projdeme i konverzačně.
Každý ročník dostane zdarma vstup do FB skupiny, kde pak najdete vše probrané a další tipy a materiály k učení. Zároveň to bude místo pro sdělování úspěchů a vzájemné podpoře při učení.
Každý účastník kurzu získá možnost využít 30 min individuální konverzace, ve které se můžeme věnovat upevnění některého gramatického jevu nebo konverzaci.

Kurz poběží ve dvou turnusech, a to
od 28. 5. a od 7. 7.

8 lekcí po 45min. Den si zvolíme v rámci každé skupinky a výuka bude probíhat dopoledne.

Cena kurzu je 1800 Kč.

V případě zájmu je možné tento kurz absolvovat individuálně a to v ceně 3500 Kč. 

Herní cizojazyčné odpoledne

Kdo si hraje, nezlobí. To jsme jistě všichni alespoň jednou slyšeli. Ale když je ta hra v cizím jazyce, v kolektivu dalších nadšenců, s šálkem voňavé kávy a nějaké dobroty k zakousnutí, posouváme samotné hraní ještě o úroveň výš.

Připravili jsme pro vás Herní cizojazyčné odpoledne, které bude patřit hrám ve francouzštině a angličtině. Zahrát si můžete různé deskové hry a přijít a předvést, co umí, mohou jak angličtináři, tak francouzštináři všech jazykových úrovní.
Na vítěze čeká jistá odměna!

Akce se koná ve čtvrtek 12. 3. 2020 v časovém rozmezí 16 - 19h v prostorách naší učebny.
Registrační poplatek je 50 Kč a přihlásit se můžete pomocí kontaktního formuláře.

Těšíme se na všechny odvážlivce, kteří mají rádi výzvy! :-) 

Anglická intenzivka

- 4 hodiny plné konverzace, zábavy a tvoření

- objasnění nejčastějších chyb a problémů

- témata použitelná v praxi

Program kurzu dotváříte vy (každý přihlášený si může zvolit jeden gramatický jev nebo téma, které bude probráno).

V ceně kurzu je:
- studijní materiály na celý kurz
- vstup do FB skupinky, kde se diskutují různá témata a gramatické jevy
- drobné občerstvení
- malý dárek, který si sami během kurzu vytvoříte

Kurz probíhá vždy 10 - 14h, cena každého kurzu 1600 Kč 

ZAČÁTEČNÍCI
22. 2. 2020 ,   14. 3. 2020

MÍRNĚ POKROČILÍ
15. 2. 2020 ,   21. 3. 2020 


Balíček na zkoušku (AJ, FJ, ČJ)

Zkoušeli jste už všechno možné, ale jazykovou bariéru ne a ne prolomit? Stále jste na začátku a nemůžete najít vhodný čas a taky motivaci a odhodlání s tím něco udělat?
Známe to asi všichni. A proto jsem pro vás připravila širokou škálu kurzů a akcí, ze kterých si vybere každý. A kdybyste se přeje jen neuměli rozhodnout, který kurz je ten pravý pro vás, ráda vám s tím pomohu.
 
V tomto Balíčku na zkoušku najdete:
- 90 min Skype konzultace ohledně stylů výuky, tipů, rad a doporučení, co by vám sedělo nejlépe
- před začátkem konzultace mi napíšete svou úroveň a představu, kam byste se v daném jazyce chtěli dostat, za jak dlouhou, co vám dělá nevětší problém atd.a na základě toho společně strávíme na Skype 90 min vám šitých na míru
- tento balíček je určen všem jazykovým úrovním - začátečníky s jazykem a postupy seznámím, pokročilí si mohou napsat o probrání konkrétního jevu, kterému se pak při konzultaci také můžeme věnovat
- na konci konzultace obdržíte podklady k učení, typy na výukové materiály a rozbor vaší práce během těchto 90 min

online balíček.  -   850 Kč 


Adventní čas ve francouzském stylu

Pojďme strávit krásný adventní čas společně. Den zahájíme francouzskou snídaní, povíme si o českých i francouzských tradicích, vánočně se naladíme a pustíme se do tvoření jednoho ze symbolu vánoc, a tím je “couronne d’avent” (adventní věnec), který vám pak s každou zapálenou svíčkou doma připomene tento krásně strávený den.

Akce je určena jak těch, kteří již francouzsky mluví nebo se domluví, tak i těm, kterým učarovala francouzská kultura, ale francouzštinou zatím nedisponují.

V ceně kurzu je francouzská snídaně, veškerý materiál na tvoření adventního věnce a zároveň balíček k procvičování francouzštiny doma dle vaší úrovně.

 sobota          30. 11. 2019.                9 - 12h

Cena kurzu             590 Kč 

Podzimní dvoudenní kurz  pro děti s francouzštinou nebo angličtinou

Spojte příjemné s užitečným a dopřejte svým dětem kvalitně strávený volný čas, kdy se během hraní a poznávání navíc ještě procvičí základy cizího jazyka. Propracovaný učební koncept zasadíme do prostředí her, soutěží, poznávání přírody, věcí kolem nás, každodenních aktivit a zajímavých věcí a činností.

Formou her a za pomoci spousty výukových pomůcek pomůžeme vašim dětem zvládnout v cizím jazyce základní situace všedního dne.

Základnou pro děti, kde se budeme scházet a trávit čas při nepřízni počasí, je učebna na Slovanech. Nějaké aktivity proběhnou venku. Pro děti bude po celou dobu zajištěn pitný režim, oběd a malá dopolední a odpolední svačinka. 

Termín konání:     29. - 30. 10. 2019            7:30 - 16:30 h

 Pro děti ve věkové kategorii.  6 - 10 let

Cena kurzu:     1350 Kč
(V ceně kurzu je zahrnut oběd, svačiny, pití a veškeré materiály.)  Konverzační víkend ve Francii

Pojďte si zpříjemnit začátek léta - přímo ve Francii.
Čeká na vás kuchařská lekce, degustace francouzských vín a sýrů, procházka městem, nákupy, lekce francouzského stylu, pravá francouzská snídaně, tvoření s nádechem Provence a spousta dalšího.

Zažijte úžasný a neopakovatelný víkend v přítomnosti francouzštiny, francouzské kultury, skvělých lidí a zjistěte, že francouzštinu nemusíte jen obdivovat. Po tomto víkendu budete rozmluveni, plni emocí, skvělých zážitků a připraveni sami vyhledávat příležitosti k použití tohoto nádherného jazyka.

V ceně této akce je:

15 hodin konverzace

2x ubytování

2x snídaně

1x oběd

2x večeře

doprava do centra dění = francouzská oblast Alsaska

veškeré materiály

Datum akce: 17. - 19. 5. 2019   nebo     14. - 16. 6. 2019

Cena tohoto kurzu je 5900 Kč.

Akce je určena pro všechny milovníky Francie a francouzské kultury, jazykové úrovně mírně až středně pokročilí, malá skupinka studentů. Akce je plánovaná na víkend - odjezd z Plzně bude v pátek v 9:30 hod. a návrat je plánován v neděli v podvečer. Ubytování bude zajištěno ve velkém bytě, kde si společně v rámci kuchařské lekce uvaříme oběd, ochutnáme vína a sýry a vše bude samozřejmě protnuto francouzskou konverzací.

Přihlásit se na tuto akci můžete prostřednictvím přiloženého formuláře. 


Fonetika pro mírně pokročilé

Fonetika je základem správného používání jazyka a ve francouzštině to platí dvojnásob. Proto jsem připravila kurz fonetiky pro ty, kteří se již francouzsky domluví, jazyk používají, ale rádi si občerství pár pravidel používání nosovek, vázání a navazování.

Vyjasníme si fonetická pravidla, ukážeme si techniky mluvení, zaměříme se na rozeznávání malých zvukových odchylek. 

Kurz bude nabitý k prasknutí praktickými radami, vše si vyzkoušíte a ověříte. Při tom všem nás doprovodí skvělá nálada, malé občerstvení a vybavím vás také stručnými praktickými materiály.

úterý     19. 11. 2019                       18 - 20 h                         330 Kč