Aktuality

Herní cizojazyčné odpoledne

Kdo si hraje, nezlobí. To jsme jistě všichni alespoň jednou slyšeli. Ale když je ta hra v cizím jazyce, v kolektivu dalších nadšenců, s šálkem voňavé kávy a nějaké dobroty k zakousnutí, posouváme samotné hraní ještě o úroveň výš.

Připravili jsme pro vás Herní cizojazyčné odpoledne, které bude patřit hrám ve francouzštině a angličtině. Zahrát si můžete různé deskové hry a přijít a předvést, co umí, mohou jak angličtináři, tak francouzštináři všech jazykových úrovní.
Na vítěze čeká jistá odměna!

Akce se koná ve čtvrtek 12. 3. 2020 v časovém rozmezí 16 - 19h v prostorách naší učebny.
Registrační poplatek je 50 Kč a přihlásit se můžete pomocí kontaktního formuláře.

Těšíme se na všechny odvážlivce, kteří mají rádi výzvy! :-) 

Anglická intenzivka

- 4 hodiny plné konverzace, zábavy a tvoření

- objasnění nejčastějších chyb a problémů

- témata použitelná v praxi

Program kurzu dotváříte vy (každý přihlášený si může zvolit jeden gramatický jev nebo téma, které bude probráno).

V ceně kurzu je:
- studijní materiály na celý kurz
- vstup do FB skupinky, kde se diskutují různá témata a gramatické jevy
- drobné občerstvení
- malý dárek, který si sami během kurzu vytvoříte

Kurz probíhá vždy 10 - 14h, cena každého kurzu 1600 Kč 

ZAČÁTEČNÍCI
22. 2. 2020 ,   14. 3. 2020

MÍRNĚ POKROČILÍ
15. 2. 2020 ,   21. 3. 2020 


Balíček na zkoušku (AJ, FJ, ČJ)

Zkoušeli jste už všechno možné, ale jazykovou bariéru ne a ne prolomit? Stále jste na začátku a nemůžete najít vhodný čas a taky motivaci a odhodlání s tím něco udělat?
Známe to asi všichni. A proto jsem pro vás připravila širokou škálu kurzů a akcí, ze kterých si vybere každý. A kdybyste se přeje jen neuměli rozhodnout, který kurz je ten pravý pro vás, ráda vám s tím pomohu.
 
V tomto Balíčku na zkoušku najdete:
- 90 min Skype konzultace ohledně stylů výuky, tipů, rad a doporučení, co by vám sedělo nejlépe
- před začátkem konzultace mi napíšete svou úroveň a představu, kam byste se v daném jazyce chtěli dostat, za jak dlouhou, co vám dělá nevětší problém atd.a na základě toho společně strávíme na Skype 90 min vám šitých na míru
- tento balíček je určen všem jazykovým úrovním - začátečníky s jazykem a postupy seznámím, pokročilí si mohou napsat o probrání konkrétního jevu, kterému se pak při konzultaci také můžeme věnovat
- na konci konzultace obdržíte podklady k učení, typy na výukové materiály a rozbor vaší práce během těchto 90 min

online balíček.  -   850 Kč 


Adventní čas ve francouzském stylu

Pojďme strávit krásný adventní čas společně. Den zahájíme francouzskou snídaní, povíme si o českých i francouzských tradicích, vánočně se naladíme a pustíme se do tvoření jednoho ze symbolu vánoc, a tím je “couronne d’avent” (adventní věnec), který vám pak s každou zapálenou svíčkou doma připomene tento krásně strávený den.

Akce je určena jak těch, kteří již francouzsky mluví nebo se domluví, tak i těm, kterým učarovala francouzská kultura, ale francouzštinou zatím nedisponují.

V ceně kurzu je francouzská snídaně, veškerý materiál na tvoření adventního věnce a zároveň balíček k procvičování francouzštiny doma dle vaší úrovně.

 sobota          30. 11. 2019.                9 - 12h

Cena kurzu             590 Kč 

Podzimní dvoudenní kurz  pro děti s francouzštinou nebo angličtinou

Spojte příjemné s užitečným a dopřejte svým dětem kvalitně strávený volný čas, kdy se během hraní a poznávání navíc ještě procvičí základy cizího jazyka. Propracovaný učební koncept zasadíme do prostředí her, soutěží, poznávání přírody, věcí kolem nás, každodenních aktivit a zajímavých věcí a činností.

Formou her a za pomoci spousty výukových pomůcek pomůžeme vašim dětem zvládnout v cizím jazyce základní situace všedního dne.

Základnou pro děti, kde se budeme scházet a trávit čas při nepřízni počasí, je učebna na Slovanech. Nějaké aktivity proběhnou venku. Pro děti bude po celou dobu zajištěn pitný režim, oběd a malá dopolední a odpolední svačinka. 

Termín konání:     29. - 30. 10. 2019            7:30 - 16:30 h

 Pro děti ve věkové kategorii.  6 - 10 let

Cena kurzu:     1350 Kč
(V ceně kurzu je zahrnut oběd, svačiny, pití a veškeré materiály.)  Konverzační víkend ve Francii

Pojďte si zpříjemnit začátek léta - přímo ve Francii.
Čeká na vás kuchařská lekce, degustace francouzských vín a sýrů, procházka městem, nákupy, lekce francouzského stylu, pravá francouzská snídaně, tvoření s nádechem Provence a spousta dalšího.

Zažijte úžasný a neopakovatelný víkend v přítomnosti francouzštiny, francouzské kultury, skvělých lidí a zjistěte, že francouzštinu nemusíte jen obdivovat. Po tomto víkendu budete rozmluveni, plni emocí, skvělých zážitků a připraveni sami vyhledávat příležitosti k použití tohoto nádherného jazyka.

V ceně této akce je:

15 hodin konverzace

2x ubytování

2x snídaně

1x oběd

2x večeře

doprava do centra dění = francouzská oblast Alsaska

veškeré materiály

Datum akce: 17. - 19. 5. 2019   nebo     14. - 16. 6. 2019

Cena tohoto kurzu je 5900 Kč.

Akce je určena pro všechny milovníky Francie a francouzské kultury, jazykové úrovně mírně až středně pokročilí, malá skupinka studentů. Akce je plánovaná na víkend - odjezd z Plzně bude v pátek v 9:30 hod. a návrat je plánován v neděli v podvečer. Ubytování bude zajištěno ve velkém bytě, kde si společně v rámci kuchařské lekce uvaříme oběd, ochutnáme vína a sýry a vše bude samozřejmě protnuto francouzskou konverzací.

Přihlásit se na tuto akci můžete prostřednictvím přiloženého formuláře. 


Fonetika pro mírně pokročilé

Fonetika je základem správného používání jazyka a ve francouzštině to platí dvojnásob. Proto jsem připravila kurz fonetiky pro ty, kteří se již francouzsky domluví, jazyk používají, ale rádi si občerství pár pravidel používání nosovek, vázání a navazování.

Vyjasníme si fonetická pravidla, ukážeme si techniky mluvení, zaměříme se na rozeznávání malých zvukových odchylek. 

Kurz bude nabitý k prasknutí praktickými radami, vše si vyzkoušíte a ověříte. Při tom všem nás doprovodí skvělá nálada, malé občerstvení a vybavím vás také stručnými praktickými materiály.

úterý     19. 11. 2019                       18 - 20 h                         330 Kč