Aktuality

ANGLIČTINA NA CESTY

Rychlokurz angličtiny na cesty, po jehož absolvování si budete schopni objednat v restauraci, koupit něco pěkného na sebe, vyřešit reklamaci v hotelu nebo si například vypůjčit auto v anglicky mluvících zemích.

Společně strávíme krásný podvečer, kdy si u kávy vyzkoušíme spoustu situací, které vás v zahraničí mohou potkat a vy je pak zvládnete naprosto s přehledem a bez stresu.

Termín kurzu: Středa 13.6. 17:00 - 19:30

Cena kurzu: 490 Kč

V ceně kurzu jsou zahrnuty materiály na výuku a drobné občerstvení.

Přihlášky do kurzu posílejte emailem na marketa.waas@gmail.com nebo prostřednictvím webového formuláře.FRANCOUZŠTINA NA CESTY

Rádi byste si croissant nebo pain au chocolat objednali ve Francii sami? Žádný problém! Rychlokurz francouzštiny na cesty vás na tuto a další běžné cestovní situace připraví.

Společně strávíme krásný podvečer, kdy si u kávy vyzkoušíme spoustu situací, které vás v zahraničí mohou potkat a vy je pak zvládnete naprosto s přehledem a bez stresu.

Termín kurzu: Středa 13.6. 17:00 - 19:30

Cena kurzu: 490 Kč

V ceně kurzu jsou zahrnuty materiály na výuku a drobné občerstvení.

Přihlášky do kurzu posílejte emailem na marketa.waas@gmail.com nebo prostřednictvím webového formuláře. VÍKEND PLNÝ FRANCOUZŠTINY  

               15.6. - 17.6. 2018

Víkendový kurz nabitý k prasknutí aktivitami, při kterých si vyzkoušíte francouzštinu v praxi.

- 17h francouzštiny

- kuchařská lekce s francouzským šéfkuchařem

- pique-nique, pétanque a spousta dalšího

- témata každodenního života

- 1x ubytování, strava po celou dobu kurzu

Kurz je určen středně pokročilým a pokročilým, kteří chtějí svou francouzštinu znovu rozproudit, osvěžit si znalosti, rozmluvit se a získat nebo si upevnit sebevědomí v jazyce.

A jak to bude organizačně? :-)

Sejdeme se v pátek v 17h, kde společně zahájíme naši akci a naladíme se na víkend. Rozloučíme se ve 20h. Znovu se sejdeme v sobotu v 9h a strávíme společně celý den, který zakončíme kuchařským kurzem, ve kterém si uvaříme večeři a následně si ji vychutnáme u sklenky vína. V místě je pak zajištěno ubytování, které je v ceně kurzu. Ráno se pak posilníme výbornou snídaní, při které probereme a zhodnotíme celý kurz, který tu v 11h zakončíme.

Cena kurzu:    2300 Kč

Do kurzu se můžete přihlásit prostřednictvím webového formuláře nebo mailem na marketa.waas@gmail.com


DEGUSTACE FRANCOUZSKÝCH VÍN A SÝRŮ

Přijďte s námi ochutnat kousek Francie :-) degustace francouzských a českých vín, francouzských sýrů a to vše pod vedením someliera.
Akce se koná v Plzni, cena vstupenky je 250 Kč a své místo si rezervujte e-mailem na marketa.waas@gmail.com. Kapacita míst je omezena,proto rezervujte co nejdříve :-)


Nevíte si rady s dárkem pro své blízké? Všechno už mají, nenašli jste nic originálního? Darujte zážitek a vzdělání v jednom. Dárkové poukazy na skupinové kurzy i individuální studijní balíčky jsou již nachystány a čekají na své nové majitele :-)


Raclettový večírek

Přijďte ochutnat tradiční francouzskou specialitu, která v chladných dnech přijde k chuti každému milovníkovi sýrů. Ukážeme si klasickou přípravu, servírování i konzumaci :-)

Dozvíte se historii tohoto pokrmu a spoustu zajímavostí spojených s francouzskou gastronomií.

Akce je určena jak těm, kteří již francouzštinu ovládají, tak těm, kteří s ní ještě do styku nepřišli. Přijďte  strávit odpoledne v příjemné atmosféře francouzské gastronomie a francouzštiny obecně a zjistit,jak zážitková výuka vlastně vypadá :-)

středa    21. 03. 2018        18:00 - 20:00                     250 Kč  

Akce na FBDARUJTE ZÁŽITEK A VZDĚLÁNÍ V JEDNOM 

Nevíte si rady s vánočním dárkem pro své blízké? Všechno už mají, nenašli jste nic originálního? Darujte zážitek a vzdělání v jednom. Dárkové poukazy na skupinové kurzy i individuální studijní balíčky jsou již nachystány a čekají na své nové majitele :-)
Ach ty číslovky

Výuka číslovek se ve francouzštině obvykle dělí do tří bloků - nejprve se student běžně dozví, jak se vysloví a píšou číslovky od nuly do dvaceti. Tady je připraven na to, že každá číslovka, nulou počínaje a šestnáctkou konče, má svůj jednoslovný tvar. Sedmnáct, osmnáct a devatenáct si je student schopný ještě zapamatovat - jsou to sice tvary složené, ale co do počtu jsou pouze tři. Tak to ještě jde. Prozatím.

Po pár lekcích se student dozví, jak je to s těmi záludnými číslovkami dál. Konkrétně se dostane do čísla 69. Právě zde končí další pravidlo, které se číslovkami prolíná od 21 právě do 69. Zde je lektorem upozorněn, že je třeba dát si pozor na tzv. jedničkové tvary (číslovky zakončené jedničkou), které pro svou výslovnost přibírají spojku "et" (mé upozornění zde ihned skočí k výslovnostní stránce, která zakazuje vázání konečného "t" a následujícím slovem).

No a to nejtěžší nakonec. Tím je výčet zbylých číslovek, počínaje 70. Zde už student musí sčítat, násobit, spojovat. V první chvíli bývají studenti vyloženě v šoku. S pocitem, že tohle se nemůžou nikdy naučit, se mě ptají: "PROČ??"

Proč to tak je? Proč mají takový složitý systém? Odpověď na otázku "proč" bohužel neznám. Vývoj jazyka tomu tak chtěl. S tím už teď nic nenaděláme. Co ale dělat můžeme, je pomoci mozku a naší paměti k lepšímu zapamatování toho všeho.

Od svých studentů mám vypozorováno, které číslovky jim dělají největší problém. A proto jsem se zamyslela nad tím, jak by se zrovna tato čísla dala zapamatovat.

Jedná se o číslovku 7, 15 a 50. Je to i váš případ? Také máte problém se zapamatováním si právě těchto čísel? Tak třeba vám pomůže tato pomůcka:

SEDM - francouzsky SEPT

Zkuste si to představit takto:

SEDM    =     SEPT      =      SEKYRKA

Člověk si dané slovo nebo výraz pamatuje vždy lépe, pokud ho vnímá více smysly najednou. Tady propojíme obraz se zvukem, a to jak českým, tak i právě tím francouzským.

Druhou problematickou číslovkou pro mé studenty je patnáctka.

PATNÁCT - francouzsky QUINZE [kε̃z]

  • tato pomůcka vychází z fonetické stránky slova
  • je zde nosová hláska, takže základem je správná výslovnost
  • toto pomocné slovíčko se vybaví především hospodyňkám, ale ani gurmáni by s tím neměli mít problém 😊

[kε̃z] = kelímek zakysanky

Poslední nezapamatovatelnou číslovkou, která často činí problém, je padesátka. Opět tu pracujeme s nosovkou, takže při použití následující pomůcky je třeba myslet právě na výslovnost. Padesátku bychom si mohli připodobnit takto:

PADESÁT - francouzsky CINQUANTE [sε̃kɑ̃t]

[sε̃kɑ̃t] = sekačka

      Toto jsou jen tipy na tři nejsložitěji zapamatovatelné číslovky mých studentů. Se slovy a výrazy v cizím jazyce si můžete hrát libovolně a vymyslet si vlastní pomůcky, které vám vždy napoví, jaká je správná výslovnost nebo třeba psaná podoba, pokud vám právě toto činí problém. Čím bizarnější kombinaci obrázku nebo příběhu vymyslíte, tím se vám to bude lépe pamatovat. Vyžaduje to množství času, které je třeba věnovat vymýšlení a sestavování nápověd, ale už to všechno je proces učení, ve kterém přemýšlíte nad slovíčky nebo gramatikou a to vše vás posouvá blíže k cíli. A jak mi řekla moje studentka: "Takto ztvárněné číslovky už určitě nikdy nezapomene!" 😊