Reference

Kristián Cholinský, marketing specialist - individuální lekce

Dlouho jsem hledal lekce francouzštiny, které by mi vyhovovali a posouvali dál a musím říct, že u Markéty jsem je konečně našel. V hodinách se vždy zaměřujeme na to co nejvíce potřebuji vypilovat a způsobem jakým mi to vyhovuje, takže mě hodiny moc baví a zároveň jsem se naučil víc, než do té doby na různých jiných kurzech a doučováních dohromady. Markétu tedy doporučuji všema deseti.

 

Josef Bernard, student právnické fakulty - individuální lekce

Lekce francouzštiny paní Mgr. Markéty Waas jsem začal navštěvovat před několika málo měsíci a jsem přesvědčen, že jsem si vybral opravdu dobře. Paní Waas při výuce předně klade důraz na reálné užití jazyka v praktických situacích a tématech, což ocení každý (falešný) začátečník, včetně mě. Látku umí vysvětlit skutečně srozumitelně i stručně a je vždy nesmírně vstřícná a trpělivá. Při výuce se navíc dokáže i rychle a vhodně přizpůsobit, aby se každý mohl neustále posouvat dopředu svým vlastním tempem. Zároveň však studenty zcela správně vede ke smysluplné a pravidelné domácí přípravě, protože právě ta je pro skutečný pokrok při studiu jazyka nakonec vůbec nejdůležitější.

Paní Waas tak obecně mohu jako lektorku jazyka každému jen upřímně doporučit. Jsem opravdu rád, že učí i mě! Světlana Dubnová , učitelka na ZŠ - online jazykové koučování

Francouzštinu mám dnes pro radost. Na střední škole to bylo peklo, ale po půl roce ve Francii se to změnilo. Pak jsem ji na víc jak 10 let odložila a návrat se konal přes dvouměsíční kurz s názvem Akademie samouků. Jako dobře motivovaný samouk jsem začala hledat svého lektora. A pár jsem jich našla, ale... až u Markéty jsem zjistila, že její přístup je pro mě TOP. Přes léto ted' využívám její prázdninový balíček a těším se na pokračování od září.

Také učím a proto vím, že je velká alchymie umět zaujmout své žáky a neztratit je po cestě. Také vím, že nemůžu chtít po svém učiteli, aby mě vzal na záda a odnesl do cíle :-)

Takže Markéto, díky za Vaše nasazení, za skvěle vybíraná témata, promyšlené aktivity a dobře komentovanou zpětnou vazbu.Lucie Špačková, veterinární ordinace Bolevet - online jazykové koučování

Chtěla jsem jednoduše napsat, že výuka s Markétou je super a všichni kdo váháte, jděte do toho. Ale, komu to co řekne... Tak napíšu svůj "příběh".S Markétou se učím francouzštinu už asi třetím rokem. Základy jsem získala na střední škole, ale nikdy jsem jazyk nebyla schopná použít. Pamatuji si jen nekonečné písemky na nekonečné množství gramatických jevů, občas mám z toho noční můry dodnes. Stěží jsem tenkrát nějak prošla. Asi fakt nemám talent na jazyky..Během studií na VŠ jsem zkoušela osvěžit FJ jedním semestrem na jazykové škole s rodilým mluvčím. Dopadlo to marně. Spoustu peněz vyhozených. 

Markétu jsem objevila gůglením a oslovila ji. Už jsem nechtěla zkoušet žádné zaručené moderní metody mluvením, po předchozím marném semestru s rodilým mluvčím. Klidně bych se vrátila k učebnicím a doplňovacím cvičením.Markéta byla moc milá a ochotná a k mému šůčku na první lekci na mě hned začala mluvit francouzsky (no dobře, trochu jsem to asi čekala, ale...) Ale jednoduše, pomalu a velmi přizpůsobivě k mému zavařenému mozku. Postupně jsem ze sebe něco vysoukávala až jsem se sama divila, co si pamatuju z minulosti. Téma se vždy točilo kolem mě. Po první lekci jsem se cítila příjemně jazykově osvěžena a řekla si, že to zkusím.. Nakoplo mě to. 

Nemáme žádnou učebnici, ale skrze úkoly jsem objevila desítky zajímavých FR webů, ať už zpravodajských nebo výukových. V těch zpravodajských zabrouzdáte do frankofonních zemí po celém světě a najednou virtuálně opustíte českou dědinu a připadáte si součástí celého světa. Takže, započněte i vy svou cestu za tím, být vícekrát člověkem!


Jakub Bronec, student - online jazykové koučování

Kurz je velmi příjemný a odborně vedený. Cvičení jsou zajímavě poskládaná a mají velmi dobrou úroveň.


Alena Štěpánková - individuální kurz

U paní Markéty jsem absolvovala individuální kurzy konverzace a fonetiky. Oba kurzy byly vedeny na profesionální úrovni a vždy byly přizpůsobeny mým požadavkům. Než jsem začala kurzy navštěvovat, bála jsem se francouzsky promluvit, měla jsem pocit, že to prostě neumím a zaostávám. Individuální kurzy u paní Markéty byly nejlepší volbou, neuvěřitelně mi pomohla se v jazyce posunout a zlepšit. Nyní jsem schopna bez přemýšlení reagovat francouzsky. Ještě jednou děkuji :) 


Lucie Gramelová - jazyková mentorka a autorka jazykových učebnic (www.jazykovy-koutek.cz)

Markétu znám jako šikovnou a spolehlivou kolegyni v oboru, která se vždycky snaží vyjít vstříc potřebám svých studentů. Jako jazykovou lektorku ji můžu jen doporučit a její francouzštinu jí můžu jen tiše závidět. 


Kamila Floriánová - zážitkový kurz začátečníci

Hodiny s Markét jsou jedním slovem super.
Před tím než jsem se přidala do jejích kurzů, jsem měla možnost navštěvovat hodiny fj v jedné nejmenované velké jazykové škole, kde jsme se francouzsky učili ze zastaralé učebnice s výrazy kterým by dle názorů rodilých Francouzů nerozuměla už ani jejich babička. Hodiny pak ve mě probouzely nehezké vzpomínky na hodiny cizích jazyků na vesnické základní škole pod vedením zapšklé učitelky.
To se absolutně nedá srovnávat s Markétinými hodinami, ve kterých hrajeme pétanque, degustujeme francouzská vína, vaříme crepes či připravujeme smoothie, a to vše ve francouzštině, čímž se jazyk učíme naprosto nenásilnou formou a navíc ve skvělém kolektivu.
Pod Markétiným vedením jsem se naučila konverzovat v jazyce, který mi až do nedávna byl naprosto cizí, a to v takovém rozsahu, že jsem byla po pár měsících schopna vést konverzaci s rodilými francouzy.
Jestli mohu Markétiny kurzy zážitkové francouzštiny doporučit? Tak to bez pochyby a na 100% ANO! :-) 


Veronika Beňová - individuální lekce

Hodiny francouzštiny s lektorkou Markétou plně naplnily moje očekávání. Hledala jsem kurz, který by byl především zaměřený na konverzaci a doplňoval mezery v gramatice, zároveň takový, který by mi dal možnost vybrat z různých časových možností. Tuto nabídku jsem našla právě u paní Markéty, která hodiny přizpůsobila přesně mým požadavkům. V hodinách probíráme různá témata, vše ve francouzštině. Strach z mluvení se podle mě zdařil odbourat a celkově rozmluvení se v tomto jazyce splnilo mé představy :-) Paní Markéta je hrozně milá a přátelská, vždy se na všem domluvíme, přizpůsobí se časovým možnostem. V hodinách budu určitě nadále pokračovat. Můžu vřele doporučit těm, kteří dají přednost příjemné a milé atmosféře během hodin a přizpůsobení výuky požadavkům studenta před otrockým vyplňováním cvičení v učebnicích. Hodiny jsou jiné, přátelské, přirozené, bez učebnic. Já bych neměnila ;-)


Romana Meluzínová - individuální lekce

Vyučovací hodiny s mou lektorkou se vyznačují vysokou profesionalitou. Do detailu je splněn cíl vyučovací jednotky, tzn. výraznou část vymezeného času zabírá právě konverzace.
Spíše doplňkovou, avšak nezbytnou, součástí hodiny je i gramatická složka.
Na hodinách francouzštiny se mi líbí přátelská a uvolněná atmosféra a flexibilita, s jakou jsou jednotlivá témata probírána.
Zcela zásadní pro mne bylo to, abych se zbavila obav z mluveného projevu, což se, dle mého pocitu, daří. Pokud to bude možné, hodlám i nadále pokračovat ve studiu francouzského jazyka právě s lektorkou Markétou.
 

Michal Volf - středně pokročilí

Degustace zcela naplnila očekávání, odnesl jsem si řadu cenných poznatků a rozhodně se mi líbila. Velice Vám děkuji za její zorganizování.

Myslím, že degustaci můžeme považovat za víc, než jen zpestření výuky. Jsem totiž přesvědčen o tom, že ke studiu cizích jazyků by do určité míry mělo být zahrnuto i studium kultury, životních projevů a zvyklostí typických pro země, v nichž se tímto jazykem hovoří. Tudíž lze o této degustaci hovořit jako o jedné z mnoha forem výuky... ;)

Nikol Benešová- mírně pokročilí

Navštěvovala jsem kurzy francouzštiny už dříve, slovní zásobu docela mám, ale když jsem měla začít mluvit, byl to velký problém. V jazykové škole jsem měla velký problém s učebnicí, za se kterou jsme pracovali. Učebnice jsou velmi drahé a témata jsou strašná. Tady se mi velmi líbí, že se učíme bez učebnic. Bavíme se o cestování, jídle, chodíme k rodilému francouzovi vařit. Je to skvělé. Myslím, že se moje francouzština velmi zlepšila a hlavně už nemám strach mluvit.

Věra Mundlová - středně pokročilí

Učit znamená poznávat nové. A s tímto krédem vyhledává naše lektorka možnosti, jak se v jazyce zdokonalit. Mezi ně patří třeba setkávání s rodilými Francouzi, naposledy spojené s vařením podle francouzských receptů. Kromě dobrot jsme poznali, jak se které ingredience jmenují, zapsali jsme si názvy kuchyňských přístrojů a při konzumaci probrali "život". Takhle si představuji využití cizího jazyka v praxi. Nenásilně, bez zbytečného stresu a tak jednoduše, jak se mezi lidmi opravdu mluví. Díky, Markéto.